دی
۱۳۹۵
۲۲

او در جایی دیگر نیز تاکید کرده بود:« روح فیلم همیشه باید سازنده باشد از لحاظ اخلاق و عقیده و آموزش‌های صحیح علمی و هنری. اما سوژه‌ها اگر یک طوری انتخاب بشود که غیرمستقیم پیام را القا بکند بهتر است. ولی وقتی که ما یک فیلمی را شروع می‌کنیم لازم نیست که یک عنوانی بدهیم که از آن عنوان بیننده بفهمد شما دارید و می‌خواهید چه مسأله‌ای را القا کنید و آن‌هایی که نظر مخالف دارند از همان جا گارد بگیرند، خودشان را آماده کنند که نپذیرند. شما ممکن است یک عنوان تاریخی، یک عنوان مبهمی بدهید به فیلم که طرف باریک بشود که اصلا به کجا می‌خواهد این فیلم برسد، دقت بکند، آخر فیلم متوجه می‌شود که یک مسأله‌ای در وجودش پیدا شده که مستقیم نبوده است. من خیال می‌کنم القا غیرمستقیم و تبلیغ غیرمستقیم خیلی موثرتر و مفیدتر از تلقین مستقیم باشد. لذا تأکید بر اینکه سوژه باید اسلامی باشد هیچ لزومی ندارد، یک سوژه ساده تاریخی، یک چیزی توی مردم، یک ضرب‌المثل، یک چیزی که از اول هیچ چیز را القا نمی‌کند ولی در عمل، در ضمن فیلم مسأله تلقین می‌شود به بیننده - با ظرافتی که هنرمندان دارند- این موثرتر است.البته معنایش این نیست سوژه اسلامی انتخاب نکنند، چرا، سوژه‌ها همه چیز می‌تواند باشد، حتی اگر فیلم جنگی هم بخواهید نشان بدهید، روحیه جنگی هم به مردم بدهید، لازم نیست که از اول عنوان فیلم جنگی باشد. یک چیز دیگری می‌شود انتخاب کرد ولی روحیه جنگی القا بشود. لذا از نظر بنده تکیه کردن روی سوژه اگر منظور به صورت عنوان فیلم باشد خیلی مهم نیست، محتوای فیلم مهم است و اسلامی بودن فیلم به سوژه نیست و به آن محتوای فیلم است. به آن ریزه‌کاری‌هایی است که بالاخره نتیجه فیلم در آن است یا در ضمن فیلم القا می‌شود این‌ها می‌تواند باشد

 

منبع: تبیان

مرداد
۱۳۹۵
۲۱

تست شخصیت MBTI
تست شخصیت MBTI که به آن آزمون شخصیت مایرز-بریگز نیز گفته می شود و در واقع MBTI مخفف آن است، تست شخصیتی است که از روی نظریه تیپ های شخصیت کارل گوستاو یونگ ایجاد گردیده است. این آزمون نخستین بار توسط کاترین کوک بریگز و دخترش ایزابل بریگز مایرز در طی جنگ جهانی دوم طراحی و ایجاد شد و هدف آن مشخص نمودن مناسب ترین کار برای زنان شاغل در صنایع نظامی بود. این تست شخصیت هر چند در آغاز نسبتا ابتدایی و ساده بود اما به تدریج کامل تر و دقیق تر شد تا اینکه در سال ۱۹۶۲ با عنوان آزمون شخصیت مایرز-بریگز منتشر گردید.

این متن بخشی از مقاله «انواع تست شخصیت» می باشد.

مرداد
۱۳۹۵
۲۱

ساخت ایمیل جیمیل
... پس از وارد کردن نام کاربری اگر نام انتخابی شما از کاراکترهای غیرمجاز (مانند خط فاصله) تشکیل شده باشد یا تکراری هم باشید گوگل به شما تذکر می دهد که نمی توانید از این نام کاربری برای ساخت جیمیل خود استفاده کنید. اما اگر هشداری به رنگ قرمز نمایش داده نشد به این معناست که یوزرنیم انتخابی شما قابل قبول است.

پس از انتخاب یوزرنیم نوبت به وارد کردن رمز عبور یا پسورد می رسد. در ارتباط با انتخاب پسورد مناسب برای ساخت جیمیل ذکر چند نکته لازم است:

پسورد باید حداقل از ۸ کاراکتر تشکیل شده باشد.

پسوردی که برای جیمیل تان انتخاب می کنید نباید به عنوان رمز عبور خود در سایت های دیگر از آن استفاده کرده باشید علت این امر آن است که اگر رمز مورد استفاده در سایت دیگر به علتی مثلا هک آن سایت فاش شده، حساب جیمیل شما به خطر نیفتد و دیگران نتوانند از آن پسورد برای ورد به جیمیل تان استفاده کنند. ...

این متن بخشی از مقاله «آموزش ساخت اکانت جیمیل» می باشد.

مرداد
۱۳۹۵
۲۱

انار
انار یکی از آن میوه‌های بالابرنده‌ی میل و لذت جنسی است. این میوه بهترین بهترین‌ها در تامین کننده سلامت اسپرم است. مالون دی آلدهید ماده ای شیمیایی است که اسپرم‌ها را تخریب می‌کند. انار و آب انار به دلیل محتوای بالای آنتی‌اکسیدان‌ها باعث کاهش مالون دی آلدهید می شوند. همین ویژگی‌های انار است که آن را به یک ماده غذایی موثر در حفظ سلامت تولید مثلی مردان تبدیل کرده است. نوشیدن یک لیوان آب انار در روز، علاوه بر بهبود کیفیت اسپرم باعث افزایش تستوسترون می شود. این هورمون، میل جنسی آقایان را که با گذشت عمر کاهش پیدا می کند، کنترل می کند.

متن کامل مقاله در «مواد غذایی برای افزایش و تقویت اسپرم»

منابع: تبیان

مرداد
۱۳۹۵
۲۱

تست روانشناسی و ارزیابی روانی
ارزیابی روانی نیز مشابه تست روانشناسی است با این تفاوت که ارزیابی روانی نسیب به تست روانشناسی به شکل جامع تر و کامل تری به بررسی و ارزیابی ویژگی های شخصیت انسان می پردازد. در ارزیابی روانی آزمون های و تست های مختلفی بر روی فرد شرکت کننده صورت می گیرد و پس از انجام همه تست ها روانشناس بر اساس نتایج به دست آمده به ارزیابی انسجام و یکپارچگی اطلاعات به دست آمده در آزمون های مختلف می پردازد.

از جمله تست هایی که در ارزیابی روانی ممکن است از فرد گرفته شود می توان به آزمون های شخصیت طبیعی (نرمال) یا غیرطبیعی، تست های توانایی و هوش، آزمون های علاقه مندی ها و جهت گیری ها (گرایشات) و نیز اطلاعات به دست آمده از مصاحبه های صورت گرفته با فرد به دست می آید.

اطلاعات تکمیلی در این خصوص برای انجام ارزیابی روانی از راه بررسی تاریخچه فرد از لحاظ شخصی، شغلی و حرفه ای، یا سوابق پزشکی به دست می آید. در این میان تست روانشناسی یکی از منابعی است که روانشناس بر اساس آن به ارزیابی وضعیت روانی و شخصیتی فرد می پردازد.

برای مطالعه متن کامل می توانید به مقاله «تست روانشناسی» مراجعه نمایید.

منبع: ویکی پدیا

مرداد
۱۳۹۵
۲۱

تست های هوش استاندارد
امروزه تست های آی کیو استاندارد مختلفی در جهان وجود دارد که رایج ترین آنها مقیاس وکسلر برای بزرگسالان و مقیاس هوش وکسلر برای کودکان می باشد که برای کودکانی که در سن مدرسه قرار دارند می تواند مورد استفاده قرار گیرد. دیگر آزمون های تست هوش استاندارد و معروف عبارتند از: آزمون استنفورد-بینت، آزمون ویدکاک-جانسن برای توان شناختی و ادراکی، تست هوش ریون (Raven)، آزمون آی کیو رینولدرز، آزمون کافمن برای کودکان و نیز دو آزمون موسوم به سیستم ارزیابی ادراکی و مقیاس توان تشخیصی می باشد.

ادامه این متن در مقاله «تست هوش» قابل مشاهده است.

مرداد
۱۳۹۵
۲۱

طرز تهیه قورمه سبزی با گوشت ماهیچه

·         600 گرم گوشت ماهیچه یا مغز ران (در صورت استفاده از ماهیچه با استخوان، 800 گرم گوشت مورد نیاز است)

·         سبزی قورمه (به میزان نسبتا مساوی تره و جعفری به همراه مقداری برگ اسفناج و کمی شنبلیله)

·         250-200 گرم لوبیا قرمز یا چشم بلبلی

·         5-4 عدد لیمو امانی درسته

·         آبغوره یا آبلیمو (در صورت تمایل)

·         3 قاشق غذاخوری پیاز سرخ شده

·         روغن مایع به میزان لازم (حدودا 200 گرم)

لوبیاها را جداگانه می‌پزیم و کنار می‌گذاریم. گوشت را با یک پیاز خام کوچک و مقدار خیلی کم زردچوبه داخل روغن تفت می‌دهیم تا بعد از پخت عطر خوبی داشته باشد. وقتی کمی سرخ شد پیاز سرخ شده را با 2 تا 3 لیوان آب می‌گذاریم تا خوب بپزد.

مطالعه ادامه متن در مقاله «طرز تهیه قورمه سبزی» ممکن است.

منبع: مجله اینترنتی برترین ها

مرداد
۱۳۹۵
۲۱

خواص روغن آووکادو برای سلامتی

کمک به کاهش وزن
روغن آووکادو روغنی غلیظ و سرشار از مواد مغذی است و مصرف آن باعث کاهش اشتها و سیری طولانی مدت می شود. این روغن حاوی میزان بالای اسید اولئیک است که باعث می شود بخشی از مغز که فرمان احساس سیری را صادر می‌کند، فعال شود. هر چه شما بیشتر احساس سیری داشته باشید طبیعتاً کمتر به سوی خوراکی‌های مختلف گرایش پیدا می‌کنید و دریافت کالری‌های کمتر به لاغری و زیبایی اندام شما منجر می‌شود.

ادامه این متن در مقاله «فواید روغن آووکادو» قابل مشاهده است.

منبع: بیتوته

مرداد
۱۳۹۵
۲۱

حبوبات، منبع عظیم پروتئین
اگر تصمیم  شما در مورد عضله سازی جدی است، باید حبوبات  را در رژیم غذایی خود بگنجانید.  انواع مختلف  حبوبات منابع بسیار مغذی پروتئین، کربوهیدرات های پیچیده و فیبر می باشد. پروتئین به ساخت و حفظ قدرت عضلانی کمک می کند.  لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، لوبیای مرمری، لوبیا، لوبیا سیاه و سفید، نخود، عدس و نخود چشم سیاه از انواع حبوبات هستند. شما می توانید حبوبات  را به صورت سوپ یا همراه سالاد بخورید.

برای مثال در هر نصف فنجان لوبیای سیاه 7 گرم پروتئین وجود دارد. لوبیای سیاه با فیبرهای حل کننده چربی، پوشانده شده است و دشمن بزرگ چربی های شکم می باشد. این نوع لوبیا نه تنها شما را برای ساعت های طولانی سیر نگه می دارد بلکه کمک می کند که شما وزن کم کنید.

در صورت تمایل می توانید ادامه این متن را در مقاله جامع «غذاهای عضله ساز» مطالعه نمایید.

منابع: دکتر سلام سیمرغ

مرداد
۱۳۹۵
۲۱

طرز تهیه فلافل ساده (برای 4 نفر)

·         150 گرم نخود

·         یک عدد پیاز بزرگ خرد شده

·         2 حبه سیر خرد شده

·         4 قاشق غذاخوری جعفری خرد شده

·         یک قاشق چای خوری زیره سبز

·         یک قاشق چای خوری دانه گشنیز

·         نصف قاشق چای خوری بیکینگ پودر

·         نمک و فلفل قرمز به مقدار لازم

·         روغن مخصوص سرخ کردنی به مقدار لازم

ابتدا نخود را از شب قبل خیس کنید. سپس آب آن را دور ریخته و بپزید. نخود، پیاز، سیر، جعفری، زیره سبز، دانه گشنیز، بیکینگ پودر، نمک و فلفل را در غذاساز ریخته و به خوبی با هم مخلوط کنید (اگر غذاساز نداشتید، خودتان با قاشق در یک ظرف مخلوط کنید).

این متن گزیده ای است از مقاله جامع «روش تهیه فلافل در منزل»

منبع: تبیان